BORŮVKOVÉ PLAVINKY OD ŠKRABKY

BORŮVKOVÉ PLAVINKY OD ŠKRABKY

O víkendových pauzách si rád vydělávám své Borůvkové palačinky od základu, jsou vlastně tak fantastickou ovocnou záležitostí! Baleno spolu se šťavnatými borůvkami, připraveno do krásného zlatého odstínu a poté pokryto naším vlastním borůvkovým sirupem! Báječný!

Myslíte si, že jste jako dítě vybírali borůvky, abyste si vydělali své vlastní borůvkové palačinky? Provádím, náš tým neustále vlastnil borůvkové keře o (ovšem metoda mnohem více ostružin expandujících nekontrolovatelně na koňských pastvinách), které tvořily borůvkové palačinky, které byly skutečně definitivně naložené plněné borůvkami, když zůstaly v období po celé léto.

Naše dítě, Lauren, patří k těm mladým, kteří nekonzumují celé borůvky jako pamlsek…nicméně ona je má ráda všechny ve svých palačinkách. Sirup také, číslo! Jednoduše za předpokladu, že její talíř nebude vypadat jako můj a na něm bude také dobročinná hrst čistých bobulí.

V každém případě, také pokud máte skutečně mladé lidi, kteří nemají jako borůvky…náš tým si opravdu přeje, abyste dosáhli potěšení z těchto útulných borůvkových palačinek!

 

BORŮVKOVÉ PLAVINKY OD ŠKRABKY

🥘 POUŽITÉ MATERIÁLY

2 velká vejce
1 ¼ hrnku (300 ml) 2% mléka (Snadno můžete použít jakýkoli druh mléka, spolu s odstředěným mlékem pro vytvoření minimálních jemných palačinek i plnotučného mléka pro vytvoření jedny z absolutně nejjemnějších palačinek)
2 lžičky (10 ml) vanilkové esence
3 lžíce (čtyřicet pět g) másla (rozmrazené, vychladlé)
2 lžičky (10 g) prášku na vaření
¾ lžičky (4 g) sodíku
2 lžíce (25 g) cukru
1 hrnek Borůvky (čisté nebo i mražené)
1 ½ hrnku univerzální mouky (a také 2 polévkové lžíce na vrstvení borůvek)

3 hrnky univerzální mouky (rozdělené – 2 ¾ hrnku a také ¼ hrnku určeného k pokrytí bobulí)
1 ½ hrnku cukru
1 lžička sodíku
1 lžička prášku na vaření
⅔ hrnek tuku
⅔ hrnek mléka
2 velká vejce (rozšlehaná)
2 hrnky borůvek (čistých nebo i mražených)

🔪 NÁVOD KROK ZA KROKEM

Předehřejte si sporák na 400 stupňů F (204 stupňů C), stejně jako naolejujte pánev 9 x 5 bochníků máslem nebo dokonce nepřilnavým sprejem na přípravu pokrmů.
Integrujte 2 ¾ hrnku všestranné mouky (naplánujte ¼ hrnku na vrstvení bobulí), cukr, sodík a prášek na vaření do velké mixovací nádoby a poskytněte mu rychlé promíchání za účelem integrace složek do mouky.

Porazte vejce, zahrňte mléko a vanilku, poté porazte vše až do pěny a osvětlení.
Přidejte rozmrazené máslo a také promíchejte nebo dokonce rozmixujte.
Zahrňte zcela vysušené složky: prášek na vaření, sodík, mouku a cukr.
Mix jednoduše dostačující k integraci, těsto bude jistě skutečně hrudkovité. Těsto rozeberte, aby mohlo zůstat ve zbytku (mouka tak může snadno nabrat tekutinu, stejně jako prášek na vaření může snadno začít fungovat).
(volitelně) Zašpiňte borůvky spolu s množstvím mouky a pečlivě je všechny složte přímo do těsta.
Pomocí hrnku na určování ¼ hrnku ztrácejte těsto do předehřáté velké pánve na středně nízkou až teplotu nástroje (350 stupňů F/175 stupňů C na pánvi). Pokud jste bobule nerozmixovali přímo do těsta, přidejte je v tuto chvíli do těsta všechny.
Palačinky připravujte zhruba 1 ½ až 2 minuty po každém okraji, až do zlatohnědé.
Eliminujte příchod z teplého i hromadu na talíři, dokud nebude každá z palačinek skutečně připravena.